فیلتر بنزین ، لوازم یدکی لیفان ، ام وی ام ، برلیانس - کارا یدک

عملکرد فیلتر بنزین ام وی ام ، برلیانس ، لیفان

عملکرد فیلتر بنزین خودرو  فیلتر بنزین یکی دیگر از لوازم یدکی ام وی ام محسوب می شود که باید به صورت دوره ای بازبینی شود و در صورتی که نیاز باشد، تعویض گردد. به دلیل کیفیت پایین بنزین مصرفی در خودروها، معمولا فیلتر بنزین کثیف شده و دیگر کارایی اولیه خود را ندارد.

اما سوالی که ممکن است پیش بیاید، این است که چگونه می توان فهمید که فیلتر بنزین کثیف شده است و زمان تعویض آن فرا رسیده است؟ با ما همراه باشید.

مطلب پر بازدید :  فروشگاه لوازم یدکی برلیانس

عملکرد فیلتر بنزین ام وی ام ، برلیانس ، لیفان

لوازم یدکی برلیانس ، زمان تعویض فیلتر بنزین

بهترین زمان برای تعویض فیلتر بنزین که یکی از لوازم یدکی برلیانس به حساب می آید ، زمانی است که اطمینان داشته باشیم فیلتر مربوطه کثیف شده است و دیگر کارایی لازم را ندارد.

کثیفی فیلتر بنزین وابستگی زیادی به نوع بنزین مصرفی شما دارد. همچنین عمر زباد خودرو باعث می شود تا باک، لوله های انتقال بنزین و سایر قطعات در مسیر بنزین، دچار پوسیدگی شده و هر از گاهی مقداری آلودگی به بنزین موجود بیافزایند.

در نتیجه توصیه می شود که حداقل سالی یک مرتبه لوازم یدکی برلیانس ،  فیلتر بنزینش را بازنگری کرده و در صورتی که علائم کثیفی روی آن مشاهده می کنید، آن را تعویض نمایید. اما فرمول خاصی برای آگاهی از زمان تعویض فیلتر بنزین نبوده و همچون تعویض فیلتر هوا که وابسته به آلودگی هوا می باشد، این مورد نیز وابسته به بنزین مصرفی دارد.

مطلب پیشنهادی : فروشگاه لوازم یدکی لیفان

لوازم یدکی لیفان ، علائم کثیفی فیلتر بنزین

*دیر روشن شدن خودرو می تواند تا حد زیادی مربوط به کثیفی فیلتر بنزین ، لوازم یدکی لیفان باشد. اگر در حالت سرد، پس از اولین استارت خودروی ما روشن نمی شود، ممکن است کثیفی فیلتر بنزین ، عامل ایجاد چنین مشکلی باشد.

*پایین آمدن قدرت موتور نیز از دیگر مواردی است که می توان جزو علائم کثیفی فیلتر بنزین به شمار آورد.

کثیفی فیلتر بنزین سبب می شود تا سوخت به درستی به انژکتورها نرسد و در نتیجه در هنگامی که انژکتورها نیاز به سوخت بیشتر برای اعمال قدرت بیشتر به موتور هستند، از دریافت این سوخت عاجز مانده و در نتیجه دور موتور به کندی بالا برود.

*یکی دیگر از مواردی که نشان دهنده خرابی لوازم یدکی لیفان ، فیلتر بنزین است، لرزش موتور و گرفتگی انژکتورها می باشد. در این حالت ذرات معلق در سوخت از فیلتر رد شده و به انژکتورها خواهند رسید و همانطور که در بالا اشاره کردیم، چون قطر محل پاشش سوخت انژکتور بسیار کم است، ممکن است باعث گرفتگی این مسیر شده و موجب اختلال در عملکرد موتور شود.

*  از آنجا که پمپ بنزین وظیفه انتقال پر فشار بنزین از باک به موتور را بر عهده دارد، در صورتی که مسیر این انتقال در قسمت فیلتر بنزین مسدود شده باشد، قدرت خود را از دست داده و دیگر صدای معمول خود را نمی دهد. برای شنیدن صدای پمپ بنزین، کافی است قبل از روشن کردن خودرو سوئیچ را باز کنیم تا برای چند ثانیه صدای عمل کردن پمپ بنزین را بشنویم.

مطلب بیشتر : خرید لوازم یدکی لیفان

لوازم یدکی ام وی ام ، مضرات تعویض نکردن فیلتر بنزین

​عدم تعویض به موقع لوازم یدکی ام وی ام ، فیلتر بنزین در خودرو ام وی ام (MVM ) شما منجر به اشکالات زیادی در سیستم شما می شود. درست مانند هر فیلتر دیگری در یک وسیله نقلیه، در نهایت فیلتر بنزین فرسوده خواهد شد و قادر به انجام کاری که برای آن در نظر گرفته شده‌ است نخواهد بود.​

محل فیلتر بنزین به نوع وسیله ی نقلیه بستگی دارد. برخی وسایل نقلیه از فیلترهای بنزینی استفاده میکنند که در خط سوخت رسانی نصب شده اند، در حالی که برخی از آن‌ها در داخل مخزن سوخت قرار دارند.

با این حال مهم ترین نکته، توجه به نشانه های آلوده شدن فیلتر بنزین می باشد تا بتوان در زمان مناسب اقدام به لوازم یدکی ام وی ام ، تعویض فیلتر بنزین فرسوده کرد.​

​به هیچ عنوان توصیه نمی شود که با خودرویی که فیلتر بنزین فرسوده ای دارد رانندگی کنید؛ چرا که با نرسیدن سوخت کافی به موتور، اتومبیل ممکن است از کار بیافتد.

لوازم یدکی لیفان ، اهمیت تعویض فیلتر بنزین

از آنجا که همواره به دلیل کثیفی و فرسوده شدن مخازن سوخت و شلنگ های انتقال سوخت در جایگاه های سوخت گیری ممکن است مقداری آلودگی و کثیفی به باک بنزین خودرو وارد شود.

علاوه بر این، فرسودگی خود باک بنزین و لوله های انتقال سوخت در مسیر سوخت رسانی به موتور، ممکن است در ایجاد آلودگی در بنزین مصرفی خودرو، نقش موثر داشته باشند. به همین دلیل در تمامی خودروهای امروزی، از لوازم یدکی لیفان ، فیلتر بنزین که وظیفه اش پاکسازی سوخت مصرفی خودرو از هر نوع عامل خارجی است، استفاده می شود.

در طول زمان و با استفاده از خودرو، فیلتر بنزین با ذرات موجود در بنزین کثیف شده و در نتیجه ی آن سوخت کمتری را وارد موتور می کند.​ این وضعیت ادامه دارد تا این که دیگر سوختی به موتور خودرو انتقال پیدا نکند.

مطلب پیشنهادی : فروشگاه لوازم یدکی mvm

برای سفارش لوازم یدکی ام وی ام ، برلیانس ، لیفان

برای سفارش انواع لوازم یدکی ازفیلتر بنزین گرفته تا لوازمی مثل چراغ خطر ، رینگ چرخ و … با فروشگاه آنلاین کارا یدک در ارتباط باشید.

کارا یدک در زمینه ی فروش انواع لوازم یدکی ، ایسیو خودرو به صورت اورجینال فعالیت می کند که میتوانید برای سفارش با واحد فروش کارا یدک تماس بگیرید.

Leave a comment