پس از ریمپ کردن ایسیو چه اتفاقی رخ میدهد؟

پس از ریمپ کردن ایسیو چه اتفاقی رخ می دهد؟

پس از ریمپ کردن ایسیو چه اتفاقی رخ میدهد؟ ، ممکن است راجع به ریمپ کردن خیلی شنیده باشید اما درباره ی آن اطلاعات درستی نداشته باشید پس بهتر است مطلب ریمپ ایسیو پژو 405 را مطالعه کنید تا بیشتر اجع به ریمپ کردن انواع ایسیو بدانید.

مطلب مرتبط :

فاش اسرار سرقت شبانه کامپیوتر پژو 206

ریمپ کردن ایسیو سمند 

خودروها معمولا به دلیل اینکه قرار است تحت شرایط آب و هوایی متفاوت کار کنند و همچنین قوانین و مقررات متفاوت کشورها با یکسری از محدودیت ها در ایسیو از درب کارخانه خارج می شوند .

با ریمپ ایسیو سمند این محدودیت ها رفع می شود و حتی در برخی از آیتم ها شاهد بهبود عملکرد خواهیم بود .

بیشتر بدانیم : 

معرفی سنسور های ایسیو پژو 405

اتفاقات ناشی از ریمپ کردن ایسیو سمند چیست؟

1 – حذف کاتاف از ایسیو  :

حتما فیلمهایی مانند سریع و خشن را مشاهده کرده اید . در این فیلمها هنگامی که راننده پشت فرمان خودرو در حالت درجا شروع به فشردن پدال گاز می کند ، آمپر مربوط به دور موتور تا انتها بالا میرود در صورتیکه در خودوری شما این چنین نیست . خبر خوب این که با ریمپ ایسیو سمند این محدودیت برداشته می شود .

2 – افزایش شتاب خودرو :

به طور معمول با ریمپ ایسیو بین 1 الی 2 ثانیه شتاب اولیه ( 0 تا 100 کیلومتر ) کاهش می یابد .

3 – رفع کپ دریچه گاز با ریمپ ایسیو :

شاید گاهی متوجه تاخیر پدال گاز خودروی خود در حرکت اولیه و به خصوص بین دنده 2 و 3 و یا معکوس کشی شده باشید . با ریمپ ایسیو این مود نیز قابل رفع می باشد . ( البته این آپشن در خودروهایی که دارای دریچه گاز برقی هستند قابل رفع می باشد که تقریبا اکثر خودروهای جدید دارای دریچه گاز برقی هستند مثل تیپ 2 و 3 و 5 خودرو 206 و … )

4 – حذف سنسور دوم اکسیژن با ریمپ ایسیو سمند :

سنسور دوم اکسیژن بعد از کاتالیست قرار دارد . کاتالیست وظیفه دارد گازهای خروجی از اگزوز را تصفیه نماید . و وظیفه سنسور دوم اکسیژن نظارت بر عملکرد کاتالیست است که کار تصفیه را درست انجام داده یا خیر .

به دلیل کیفیت پایین بنزین های عرضه شده در جایگاه های سوخت کاتالیست و سنسور دوم به کرار دچار مشکل و خرابی می شوند و هزینه های زیادی را برای صاحبان خودرو به همراه خواهند داشت .

در نتیجه با ریمپ این سنسور حذف می شود ( با حذف این سنسور به هیچ عنوان در عملکرد خودرو تداخل ایجاد نمی شود ) در واقع با حذف این سنسور ، خودرو یورو 4 به 2 تبدیل می شود .

5 – حذف سنسور میل سوپاپ با ریمپ :

سنسور میل سوپاپ یکی دیگر از مواردی است که خرابی های زیادی در پی دارد . وظیفه این سنسور محاسبه موقعیت مکانی پیستون و سرعت دورانی میل لنگ و ارسال آن به ایسیو سمند می باشد .

متاسفانه به دلیل طراحی نامناسب خودروهای داخلی و همچنین جنس این سنسورها که قالبا ساخت چین هستند ، این سنسور حداقل سالی دو تا سه بار خراب می شود و در نتیجه هزینه های زیادی را برای دارندگان خودرو محتمل می شود . با ریمپ این سنسور را نیز می توان حذف نمود .

6 – تغییر دمای کارکرد فن خودرو :

بوسیله ریمپ دمای کارکرد فن را می توان کاهش یا افزایش داد تا بهترین حالت ممکن برای کارکرد بهینه خودرو صورت پذیرد . این تغییرات با توجه به وضعیت جغرافیایی که خودرو قرار است کار کند تنظیم می گردد .

7 – با ریمپ کردن سنسور مصرف سوخت کاهش میابد:

همچنین می توان با ریمپ عمل بهینه سازی مصرف سوخت را برای دورهای زیر 2000 انجام داد .

8 – اعمال یا حذف محدودیت سرعت :

برخی از خودروها به گونه ای برنامه ریزی شده اند که از یک سرعت به خصوصی بالاتر نروند ( مثلا 130 کیلومتر بر ساعت ) می توان با ریمپ این محدودیت را برداشت و یا اینکه برای ایمنی خودرویی که برای فرزندتان می خرید اعمال محدودیت سرعت کنید .

پس از ریمپ کردن ایسیو چه اتفاقی رخ میدهد؟

9 – تقویت موتور خودرو :

هماهنگ کردن سیستم کامپیوتر مدیریتی موتور با تغییرات ایجاد شده بر روی خودرو نظیر پرتوپولیش ، تغییر در سیستم سیلندر و غیره.

بیشتر بدانیم : 

طولانی کردن عمر ایسیو سمند

ریمپ کردن ایسیو برای خودرو ضرر دارد؟

هم بله هم خیر . در واقع عمل ریمپ کردن ایسیو سمند اگر توسط افراد غیر متخصص صورت پذیرد مطمئنا باعث آسیب به خودروی شما می شود .

در واقع تمامی موارد بالا برای خودرو قابل انجام است ولی نباید همه کارها را بر روی هر خودرو انجام داد و با توجه به اینکه ریمپ خودرو با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع خودرو صورت می پذیرد حتما باید توسط متخصصین این امر صورت پذیرد .

برای سفارش کامپیوتر سمند با کیفیت بالا و اورجینال میتوانید با کارا یدک در ارتباط باشید لینک زیر شما را به واحد فروش کارا یدک متصل میکند…

Leave a comment