فروشگاه قطعات خودرو

تعمیرات تخصصی انواع کامپیوتر ECU خودرو

کامپیوتر خودرو ( ECU) 

هر سال با پیشرفت صنعت خودرو سازی سیستم ها و فناوری هایی که به کار می رود پیچیده تر می شود. در چند دهه ی گذشته استفاده از انواع ریز پردازنده ها در ایسیو خودرو ها بیشتر شده و تعمیر و دست کاری توسط افراد عادی امکان پذیر نمیباشد. اما در کل سرویس دهی خودرو آسان تر و سریع تر شده.

مسئولیت اصلی ایسیو چیست؟

ایسیو خودرو کنترل اعمال پیشرانه ( موتور خودرو) که جزء مسئولیت اصلی ریز پردازنده ی خودرو است را بر عهده دارد ، و ایسیو (ECU) مکانی برای گردهم آمدن مجموعه ای از ریزپردازنده ها است.

کامپیوتر خودرو کنترل ورودی های سیستم ، وضعیت سوخت ، آلایندگی پیشرانه و چندین موارد دیگر را مورد بررسی قرار میدهد.

سنسور های ایسیو چه وظایفی دارند ؟

سنسور های زیادی بر روی ایسیو خودرو میباشد که مسئولیت جمع آوری داده ها را بر عهده دارند ، تا بتوانند وضعیت کلی خودرو از حرارت آب رادیاتور تا میزان اکسیژن موجود در اگزوز را در اختیار ایسیو قرار دهند.

در هر ثانیه میلیون ها محاسبه و پردازش در ایسیو خودرو انجام میگیرد ، تصمیم گیری برای زمان جرقه زنی شمع ها و مدت زمان باز بودن انژکتور بر عهده ی کامپیوتر خودرو است تا مصرف سوخت در بهترین شرایط باشد.

سنسور های موجود در کامپیوتر خودرو شامل موارد زیر می شود : 

ایسیو خودرو برای انجام فعالیت های خود نیاز به اطلاعات ماشین دارد. به همین دلیل سنسور های مختلفی در ماشین وجود دارند که شرایط را به کامپیوتر خودرو گزارش می دهند. این سنسور ها از میزان اکسیژن موجود در اگزوز تا درجه حرارت رادیاتور، دور موتور و.. را بررسی می کنند.

به طور کلی سنسور های کامپیوتر خودرو شامل موارد زیر میشود :

-سنسور دور موتور یا RPM
-سنسور فشار داخل مانیفولد یا MAP
-سنسور دریچه گاز یا TPS
-سنسور دمای آب یا CTS
-سنسور دمای هوا ATS
-سنسور اکسیژن یا لاندا
-سنسور ضربه

ایسیو خودرو کجا قرار دارد ؟

محل نصب ایسیو خودرو بسته به سازنده ماشین دارد و مکان مشخصی در همه ماشین ها ندارد. به طور مثال می تواند داخل اتاق و زیر داشبورد باشد و یا در زیر کاپوت خودرو و در کنار موتور  مانند ایسیو پژو ۲۰۶ ، ایسیو پراید ، ایسیو سمند ، ایسیو پژو 405 و … نصب شده باشد.

تعمیرات تخصصی انواع کامپیوتر ECU خودرو

کامپیوتر خودرو (ECU)

ای سی یو (کامپیوتر خودرو) شامل سنسورهایی است که این سنسور ها مستقیم به موتور وصل می شود و عملکرد خودرو را هر لحظه بررسی می کند و با توجه به شرایط حال حاضر خروجی ها و دستوراتی که برای قطعات خودرو مانند انژکتور ، شمع و … اعمال می کند ، با توجه به نوع و مدل ای سی یو تعداد سنسور ها متفاوت است ، هر چقدر که تعداد سنسور های زیادتر باشد ، ECU (کامپیوتر خودرو ) شرایط و اوضاع موتور را بهتری و دقیق تر متوجه می شود و در نتیجه پاسخ ها بهتری برای عملکرد خوب و مناسب خودرو به قسمت های لازمه ارائه می دهد.

 همانطور که می‌دانیم کنترل کننده موتورهای انژکتوری، بردی الکترونیکی به نام ECU (کامپیوتر خودرو ) می‌باشد و در واقع کارایی این بخش تعیین کننده کیفیت یک موتور و همچنین خودرو خواهد بود بدین معنی که هرچقدر کامپیوتر خودرو (ECU) یک موتور بهتر طراحی شده باشد، آن موتور کیفیت بهتری دارد.

فروشگاه اینترنتی کارا یدک انواع قطعات خودرو را به صورت اورجینال و با قیمت مناسب به صورت عمده و تکی به شما مشتریان گرامی عرضه مینماید ، امکان سفارش آنلاین و سفارش تلفنی برای رفاه حال شما فراهم گردیده است.

انواع سنسور های ای سی یو( کامپیوتر خودرو)

انواع سنسورهای اصلی داخل کامپیوتر خودرو ( ECU) :

سنسور دور یا RPM
سنسور فشار داخل مانیفولد یا MAP
سنسور موقعیت دریچه گاز یا TPS
سنسور دمای آب یا CTS
سنسور دمای هوا IAT
سنسور اکسیژن یا لامبدا
سنسور ضربه

کامپیوتر ECU پراید

کامپیوتر ECU پژو 206 و 207

کامپیوتر ECU پژو 405

کامپیوتر ECU سمند

دستگاه دیاگ Autel

بازگشت به بالای صفحه