انتخاب شما اعتبار ماست..

ما در کارایدک افتخار این را داریم که میزبان شما مشتریان گرامی در تعمیر کامپیوتر خودرویتان باشیم.

ما همیشه اینجا هستیم تا نیاز شما مشتریان گرامی را برآورده کنیم.

افتخار ما اعتبار ماست..

تعمیر کامپیوتر خودرو

تعمیر کامپیوتر(ای سی یو ) خودرو

مسلما اسم کامپیوتر خودرو یا همان ایسیو به گوشتان خورده است. کامپیوتر خودرو مهم ترین بخش خودرو است و وظیفه کنترل و تصمیم گیری در خودرو را به عهده دارد.

وظیفه اصلی کامپیوتر خودرو

وظیفه اصلی این بخش همانند مغز انسان، کنترل و هماهنگی بخش های مختلف خودرو میباشد. این کامپیوتر کوچک با پیدایش اولین خودرو های انژکتوری در طراحی خودرو ها به کار گیری گردید.

ایسیو با استفاده از سنسور هایی که در همه جای خودرو وجود دارند میتواند گزارش کاملی از وضعیت خودرو و عملکرد آن بدست آورده و شرایط اتومبیل را بسنجد. اگر ایسیو بهر دلیل بد کار کند و یا از کار بیفتد، خودرو نیز از کار افتاده و دیگر قابل حرکت نخواهد بود برای تعمیر کامپیوتر خودرو میتوانید با کارایدک در ارتباط باشید. 

کامپیوتر خودرو یا همان ECU چیست ؟

ایسیو یا کامپیوتر خودرو قطعه ای الکترونیکی است به معنای واحد کنترل الکترونیکی (Electronic Control Unit) که وظیفه اش کنترل و هماهنگی بخش های مختلف یک خودروی انژکتوری میباشد.

هر ایسیو دارای تعدادی سنسور میباشد که در قسمت های مختلف خودرو و موتور قرار داشته و اطلاعاتی را در رابطه با نحوه کارکرد خودرو به ایسیو مخابره مینماید.

هم چنین برخی سنسور ها نیز با دستور مستقیم کامپیوتر خودرو عمل کرده و در صورتی که کامپیوتر درست کار نکند، این سنسور ها از کار خواهند افتاد برای تعمیر کامپیوتر خودرو میتوانید با بهترین مرکز تعمیر ، کارایدک در ارتباط باشید.

هر چه تعداد این سنسور ها بیشتر باشد، مسلما کامپیوتر درک بهتری از شرایط موتور پیدا کرده و میتواند شرایط بحرانی کارکرد موتور را بهتر تشخیص دهد.

کامیپوتر خودروی شما نیاز به تعمیر دارد ؟

وظایف اصلی کامپیوتر خودرو ( ECU )

تعمیر ایسیو

بطور کلی یک ECU در خودرو قادر است وظایفی هم چون نظارت بر کارکرد کلی موتور، نمایش اطلاعات کارکرد موتور به راننده، نمایش میزان مصرف سوخت، نمایش میزان باد لاستیک، نمایش باز و بسته بودن درب ها، نمایش هشدار های مربوطه، تنظیم مصرف سوخت، تنظیم درجه پاشش سوخت در انژکتور خودرو، تنظیم میزان آلایندگی، شناسایی وضعیت های بحرانی خودرو، محاسبه کارکرد خودرو با استفاده از داده های خروجی و غیره میباشد.

در کل هر کامپیوتر خودرو وظیفه ثبت و ضبط همه حالات و کارکرد های خودرو را داشته و با استفاده از این اطلاعات قادر است تمامی وضعیت های خودرو را درک نماید.

اصلی ترین وظیفه این قطعه تنظیم درجه و زمان پاشش سوخت در انژکتور خودرو میباشد. اگر در این وظیفه خللی ایجاد شود مسلما عمل احتراق در خودرو به درستی انجام نشده و ممکن است خودرو به درستی کار نکند و یا آلایندگی زیادی را ایجاد نماید.

 فروش کامپیوتر انواع خودروهای ایرانی و خارجی ،ایسیو پژو 405، ایسیو سمند، ایسیو پراید، ایسیو پژو 206و .. از سری فروشگاه کارایدک میباشد.
برای مشاهده انواع ایسیو کلیک کنید. 

بازگشت به بالای صفحه