تعمیر کامپیوتر خودرو

انتخاب شما اعتبار ماست..

ما در کارایدک افتخار این را داریم که میزبان شما مشتریان گرامی باشیم.

تعمیر کامپیوتر خودرو

مشکلات خودرو چگونه تشخیص داده میشود؟

برخی از مشکلات رایج در خودرو وجود دارد که ممکن است مربوط به معیوب بودن ایسیو خودرو باشد. شما با هر کدام از این مشکلات برخورد کنید، باید بهترین راه حل ممکن را به کار ببرید.

اگر تمام علل احتمالی را از نظر گذراندید و به نتیجه نرسیدید به احتمال زیاد ایسیو خودرو معیوب است. سعی کنید ایسیو خودرو را در آخرین مرحله بررسی کنید زیرا اغلب گران ترین راه حل تعمیر کامپیوتر خودرو است.

کامپیوتر خودروی شما نیاز به تعمیر دارد ؟

تعمیر ایسیو خودرو

چه نکاتی را قبل از تعمیر کامپیوتر خودرو بررسی کنیم؟

👈بررسی کنید آیا چراغهای موتور روشن میشود؟

اگر چراغ موتور روشن باشد و خاموش نشود، معمولا ایسیو خودرو معیوب است. به یاد داشته باشید دلایل زیادی ممکن است وجود داشته باشد که نور خاموش نشود.

اگر شما تمامی راه ها را طی کردید و چراغ هنوز روشن بود، احتمالا کامپیوتر خودرو (ECU) مشکل دارد.

👈آیا استارت ماشین درست کار میکند؟

اگر خودرو شما استارت نخورد، ابتدا با چک کردن باتری شروع میکنیم. اگر باتری مشکلی نداشته باشد، Starter و alternator را بررسی می کنیم.

هنگامی که متوجه شدیم تمام اجزای مرتبط درست کار می کنند، کامپیوتر خودرو (ECU) را چک میکنیم. یک واحد کنترل معیوب می تواند ولتاژ مناسب را از موتور به مقصد نرساند.

بدون قدرت کافی، موتور نمی تواند شروع به کار کند. کامپیوتر خودرو (ECU) همچنین میتواند مانع ارتباط با سنسورهای خودرو شود.

👈کنترل موتور شما ضعیف است؟

ماژول کنترل موتور خودرو شما نقش مهمی در بازده سوخت موتور شما دارد. مصرف هوا و سوخت دو جزء اصلی است که توسط ECU Cummins تنظیم می شوند .

👈آیا مصرف سوخت شما کاهش یافته است؟

هنگامی که یک کامپیوتر خودرو (ECU) معیوب است، نسبت اشتباهی از هوا به سوخت وارد موتور می شود. با استفاده از مخلوط اشتباه، اقتصاد سوخت کاهش می یابد.

👈چرخ دنده خودرو مشکل دارد؟

اگر متوجه شوید که چرخ دنده ها مشکل دارند، یکی دیگر از نشانه های معیوب بودن کامپیوتر خودرو (ECU) است. یک سنسور وجود دارد که موقعیت میل لنگ را تنظیم می کند. این می تواند با کامپیوتر خودرو (ECU) در ارتباط باشد.

👈آیا ایسیو مشکل الکتریکی دارد؟

اگر مشکوک هستید که یک مشکل الکتریکی در کامپیوتر خودرو وجود دارد، باید فوراً آن را تست کنید. این موردی نیست که خودتان بتوانید آن را انجام دهید.

برای اینکار باید به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید . کارایدک با بهره گیری از آخرین نرم افزارها و تجهیزات تشخیصی کار را برای شما آسان کرده است.

تولیدکنندگان ایسیو برای دسترسی به تجهیزات و نرم افزار هزینه پرداخت می کنند. رفتن به یک تعمیرگاه مجاز و تشخیص صحیح، مشکل کامپیوتر خودرو (ECU) را حل می کند.

👈خرابی کامپیوتر خودرو چه علائمی دارد؟

برخی از علائم مشترک نشان می دهد که ایسیو در خودرو شما معیوب است. رایج ترین آن، این است که چراغ خودرو روشن باشد.

👈چک کنید پایه های مثبت و منفی را جابجا نزده باشید

اگر به تازگی خودرویتان به مشکل خورده بوده و قطب ها را جابجا بهم زده باشید، می تواند مشکل ایجاد کند.

تعمیر تخصصی کامپیوتر خودرو - کارا یدک 02136617616

👈آیا موتور به صورت ناگهانی خاموش میشود؟

تصور کنید در حال رانندگی هستید، همه چیز خوب است، و موتور به طور ناگهانی خاموش می شود. موتور شما ممکن است به دلیل ارسال دستورات نادرست به کامپیوتر خودرو (ECU) خاموش شود.

کامپیوتر خودرو (ECU) ممکن است فکر کند که موتور بیش از حد گرم شده است، و شما باید تشخیص دهید تا مشخص شود چرا کامپیوتر خودرو (ECU) موتور را خاموش می کند.

👈جرقه وجود ندارد؟

جرقه برای احتراق در مخلوط هوا و سوخت ارائه میشود. اگر هیچ جرقه ای وجود نداشته باشد، انرژی حاصل از عمل فشرده سازی موتور ایجاد نمی شود.

کامپیوتر خودرو می تواند از جرقه زدن جلوگیری کند. همچنین ممکن است ترکیب اشتباه هوا و سوخت را ایجاد کند، مخلوط اشتباه از جرقه زدن جلوگیری می کند.

👈پالس انژکتور یا پمپ سوخت ایراد دارد؟

اگر مشکل این باشد، موتور مقدار درست سوخت را دریافت نمی کند. کامپیوتر خودرو را چک کنید، سیم پیچ را بررسی کنید و آن را جایگزین کنید، مطمئن شوید که ماژول جرقه زنی کار نمی کند.

👈خودرو به طور متناوب شروع به کار میکند؟

کامپیوتر خودرو با ارسال اطلاعات غلط گاهی اوقات به صورت متناوب روشن می شود. بهترین روش برای تشخیص این مشکل استفاده از دستگاه دیاگ میباشد به این ترتیب که کد مشکل را یافته و آنرا دنبال کنید تا مشکل را بیابید.

👈بررسی کنید ایسیو خودرو با اسکنر ارتباط داشته باشد

اگر کامپیوتر خودرو با اسکنر نتواند ارتباط برقرار کند احتمالا خراب است. اما قبل از اینکه به این نتیجه برسید، سیم و فیوز را بررسی کنید. اگر مشکلی نداشت پس ECU باید جایگزین شود.

👈خطای Checksum Memory بررسی کنید

یک خطایی است که معمولا در ارتباطات رخ می دهد و ECU نمی تواند با یک یا چند سنسور ارتباط برقرار کند. شما باید سنسور را مشخص کنید همچنین باید ارتباطات را تجزیه و تحلیل کنید.

با بررسی ولتاژهای پایین آغاز کنید. سپس سیم های آسیب دیده را نگاه کنید. آخرین مرحله اگر در بقیه موارد مشکلی نبود کامپیوتر خودرو معیوب است و نیاز به جایگزینی دارد.

عملکرد سنسورها را بررسی کنید

سنسورهایی که اطلاعات کامپیوتر خودرو را به وسیله نقلیه ارسال می کنند  ممکن است کامپیوتر خودرو تشخیص ندهد در همچین مواقعی سنسور باید جایگزین شود ECU مشکلی ندارد.

👈سنسور جریان توده هوا بررسی کنید

سنسور جریان توده هوا وظیفه اندازه گیری را دارد و مقدار هوایی که باید وارد موتور شما شود را کنترل می کند. زیرا این هوا با سوخت مخلوط می شود.

👈سنسور اکسیژن را چک کرده اید ؟

سنسور اکسیژن، میزان اکسیژنی که باید از سیستم خارج شود را اندازه گیری می کند. این اندازه گیری فرمان  می دهد که هوا سوخت را به موتور بدهد.

👈سنسور موقعیت دریچه گاز را حتما بررسی کنید

مقدار هوای ورودی به موتور با موقعیت دریچه سوپاپ تنظیم می شود. هنگامی که ایسیو خودرو از داده های سنسور اکسیژن استفاده می کند، سنسور دریچه گاز را تنظیم می کند.

👈سنسور دمای خنک کننده موتور را بررسی کنید

موتورها باید در یک درجه حرارت خاص عملکرد بهتری داشته باشند. سنسور خنک کننده این دما را فراهم  می کند.

عملکرد ایسیو خودرو - کارا یدک 02136617616

👈سنسور ولتاژ بررسی شده؟

اگر سنسور ولتاژ خراب شود، مقدار ولتاژ ممکن کاهش می یابد  و این مسئله باعث افزایش بار الکتریکی در سیستم موتور شما می شود.

اگر متوجه شدید که دور موتور شما آرام است باید ولتاژ را بررسی کنید. اگر سرعت دور موتور کم باشد، ممکن است با مشکل ولتاژ پایین مواجه شده باشید.

 

👈سنسور فشار مطلق منیفولد حتما بررسی کنید

هوای ورودی به موتور نشان دهنده فشار هوای موجود در منیفولد ورودی است. وقتی هوای بیشتری وارد موتور می شود به معنای کاهش فشار می باشد.

این فشار هوا نشان دهنده مقدار قدرت موتوری است که تولید می شود. اگر این سنسور مشکل داشته باشد، موتور شما ممکن است به میزان لازم توانایی تولید نداشته باشد.

 

👈سنسور سرعت موتور حتما مورد بررسی قرار دهید

اگر در حین سرعت گرفتن متوجه شدید که خوردروی شما درست سرعت نمی گیرد، این مشکل می تواند سنسور سرعت موتور باشد. سنسور سرعت موتور پهنای پالس را نظارت و محاسبه می کند.

هزینه تعمیر ایسیو خودرو - کارا یدک 02136617616

👈بعد از آسیب فیزیکی به ECU چه اتفاقی می افتد؟

از آنجا که ECU زیر کاپوت وسیله نقلیه شما قرار دارد، ولی میتواند آسیب فیزیکی رخ بدهد. اگر آب به جعبه سیاه اطراف مدار چاپی وارد شود، باعث آسیب خواهد شد.

اتصال کوتاه برق می تواند باعث آتش سوزی شود که به برد آسیب می رساند. بلافاصله می توانید متوجه این موضوع شوید اگر جعبه را باز کنید بوی سوختگی را می فهمید.

زنگ زدگی نیز می تواند در صفحات مدار اتفاق بیفتد. اگر کامپیوتر خودرو دچار آب خوردگی، آتش یا زنگ زدگی شود باید تعویض شود. ممکن است شما در مدار متوجه ترک خوردگی یا شکستگی شوید. این قبیل مشکلات قابل تعمیر نیستند و باید جایگزین شوند.

👈شکستگی پین باعث چه اتفاقی می شود؟

به پین های اتصال کامپیوتر خودرو نگاه کنید. هرگونه خم شدگی پین یا نبود پین هنگام ارسال یا دریافت اطلاعات ممکن است منجر به یک اشتباه شوند.

هر پینی که خم شده است را بایک جفت انبردست یا موچین بردارید. این کار یک کار ظریف است زیرا به راحتی پین شکسته می شود. حال پین شکسته را به محل برگردانید. قبل از اینکه اینکار را کنید باید لوازم لحیم کاری داشته باشید.

هشدار: اگر تا به حال لحیم کاری انجام نداده اید از انجام دادن لحیم کاری خودداری کنید و آن را به دست یک تعمیرکار بسپارید. زیرا ممکن است به ایسیو خسارت وارد کنید و در آخر مجبور به جایگزینی ECU شوید.

👈لحیم کاری چگونه انجام می شود؟

نقاط لحیم کاری لرزش را تحمل نمی کنند. برای تعمیر لحیم کاری، ECU را باز کنید و تخته مدار را بردارید. انگشتان دست خود را بر روی برد لمس نکنید.

تخته را فقط با گرفتن لبه ها اداره کنید و دستکش لاستیکی بپوشید. نقاط لحیم کاری را تعمیر و مدار مجتمع را مجددا نصب کنید.

نکات قبل از تعمیر کامپیوتر خودرو - کارا یدک

علت تعمیر نشدن ایسیو خودرو بعد از جایگذاری چیست ؟

👈خطای عمده

اگر مشکل کامپیوتر خودرو جزئی باشد می توان آن را اصلاح کرد، ولی اگر خطا عمده باشد به راحتی نمی توان آن را اصلاح کرد. اگر با درزها و لولا های لحیم کاری برخورد کردید تعمیر بهترین گزینه است.

اگر با نرم افزار خراب برخورد کنید، جایگزینی بهترین گزینه است. نرم افزار خراب نیاز به تشخیص طولانی مدت دارد. حتی پس از آن هم همیشه مشخص نمی شود.

👈کسب و کار شما وابسته به خودرو است

اگر کسب و کار شما به کامیون های خود در جاده بستگی دارد، هنگامی که آنها در مغازه منتظر تعمیر هستند در واقع پول خود را به خاطر انتظار از دست داده اید. در این مورد مناسب ترین حالت جایگزینی وسیله معیوب  می باشد.

هزینه تعمیر ایسیو خودرو 

برای اینکه قطعه خراب تشخیص داده شود باید هزینه کنید. بعد از تشخیص، هزینه تعمیر و برنامه ریزی مجدد نیز خواهد بود. 

آیا می توان اطلاعات ECU وسیله نقلیه را به هر تعمیرکاری که نمی شناسیم بدهیم و اعتماد کنیم؟  آیا تضمینی وجود دارد اگر قطعه ارسالی خراب باشد می توانید پول خود را پس بگیرید؟

کارایدک با تضمین کیفیت و گارانتی محصولات و خدمات تعمیر کامپیوتر خودرو در خدمت شماست . این اطمینان را به شما میدهیم تا کسب رضایت شما همراهتان باشیم.

 فروش کامپیوتر انواع خودروهای ایرانی و خارجی ،ایسیو پژو 405، ایسیو سمند، ایسیو پراید، ایسیو پژو 206و .. در فروشگاه کارایدک
برای مشاهده انواع ایسیو کلیک کنید. 

بازگشت به بالای صفحه