نقش ایسیو خودرو در کاهش آلودگی

نقش ایسیو خودرو در کاهش آلودگی

نقش ایسیو خودرو در کاهش آلودگی ، یکی از روشهای مناسب جهت سالم سازی محیط زیست در جهان ، کاهش گازهای آلاینده متصاعد شده از موتورها می‌باشد که در نسل جدید خودروها توسط جایگزین کردن سیستم سوخت‌ رسانی انژکتوری الکترونیکی بجای سیستم کاربراتوری ، گام مهمی در این جهت برداشته شده است .

کامپیوتر خودرو به طور معمول داده های لازم را به وسیله حسگر ها (Sensors) از محیط پیرامون می گیرد و پس از فرمان پردازش آنها فرمانهای مناسب را به کنشگرها (Actuators) منتقل می کند . کنشگرها به نوبه خود ، مطابق فرمانهایی که از ایسیو خودرو می گیرند، کار ابزار مکانیکی ، هیدرولیکی ، پنوماتیکی یا الکتریکی مورد کنترل را هدایت می کنند .

مطلب پیشنهادی : چرا ایسیو  سمند میسوزد؟

تعمیر ایسیو خودرو - کارا یدک

مهمترین دلایل تعمیر ایسیو و کاهش آلایندگی 

– بالارفتن راندمان حرارتی و افزایش قدرت حجمی
– توزیع یکنواخت سوخت در کلیه سیلندرها
– گشتاور بالا در دورهای پایین
– عدم نیاز به ذخیره بنزین در مانیفولد ورودی
– کاهش مصرف سوخت
– کارکرد بهتر در هوای سرد
– کاهش گازهای آلاینده خروجی
– تنظیم دور آرام
– عدم نیاز به گرم کردن مانیفولد هوا

مطلب بیشتر : روش تجدید حافظه ایسیو پژو 405

چرا وجود ایسیو در خودروهای انژکتوری مهم شده است ؟

-عدم نیاز به گرم کردن مانیفولد ورودی در هوای سرد در خودروهای انژکتوری ، در سیستم انژکتوری موتور در هوای سرد به راحتی روشن می‌شود ، چون ایسیو خودرو بر اساس دمای موتور مقدار پاشش سوخت را بیشتر می‌کند و به تدریج با گرم شدن موتور زمان پاشش نیز کمتر می‌گردد .

-تعداد قطعات فرسایشی درسیستم انژکتور نسبت به سیستم کاربراتوری کمتر می‌باشد .

– فقیرسازی مقدار سوخت در شتاب منفی خودرو ، پس از مشخص افت ولتاژ سنسور موقعیت دریچه گاز  TPS  ، ECU درمیابد که باید میزان سوخت را کاهش دهد بنا بر این طول پالس ارسالی از TPS به ایسیو خودرو کاهش یافته تا مصرف سوخت کاهش یابد . هنگامی که دریچه گاز کاملآ بسته است پاشش سوخت قطع می‌شود .

– قطع جریان سوخت جهت جلوگیری از افزایش دور معینی از موتور : برای جلو گیری از صدمه دیدن موتور در نتیجه افزایش بیش‌ از حد دور آن ، کامپیوتر خودرو  انژکتورها را پس از گذشتن دور موتور از حد معین ، از کار می‌اندازد . هر زمان که دور موتور کاهش یافت و به زیر مقدار آستانه‌ای رسید دوباره انژکتورها پاشش سوخت را انجام می‌دهند.

– در صورتی که خودرو به هر دلیل خاموش شد ، پمپ بنزین قطع شده و احتمال آتش سوزی در تصادفات کاهش می‌یابد .

– کاهش ناگهانی قدرت در سر پیچهای تند در خودروی کاربراتوری

مطلب پیشنهادی : تعمیر کامپیوتر خودرو را به ما بسپار 

تعمیر حرفه ای ایسیو خودرو - کارا یدک ۰۲۱۳۶۶۱۷۶۲۵

راه های مراقبت از ایسیو خودرو

– آب زدن به کامپیوتر خودرو

اگر پشت جعبه این قطعه را باز کنید خواهید دید که برای جلوگیری از نفوذ آب؛ قسمت فیبر مدار چاپی و حتی پین‌های داخلی با ماده‌ای موم مانند پوشیده شده اما در هر صورت پین‌های نری خارجی سوکت ایسیو خودرو بدون محافظ هستند و خیس شدن آنها موجب اتصال کوتاه خارجی شده و ممکن است به احتمال بالا به کامپیوتر خودرو آسیب برسد.

– دست زدن به پین های ایسیو خودرو

یکی از مواردی که اغلب با آن ناآشنا بوده و یا مورد غفلت قرار می‌گیرد دست زدن به پین‌ های ایسیو خودرو  است که به دلیل ریسک الکتریسیته ساکن بدن می‌تواند موجب آسیب زدن‌های جدی به آن شود. الکتریسیته بدن گاهی اوقات تا هزارها ولت می‌تواند بالا برود.

سفارش کامپیوتر خودرو - کارا یدک ۰۲۱۳۶۶۱۷۶۲۵

خدمات تعمیرات ecu خودرو در کارایدک

تعمیرات تخصصی ECU AIRBAG
تعمیرات تخصصی بی اس ای BSI
تعمیرات تخصصی بی اس ام BSM
تعمیرات تخصصی کیلومتر AMPER
تعمیرات تخصصی بی اس ایBSI و بی اس ام BSM & BM34
تعمیر تخصصی یونیت کمربند AIRBAG
کم و افزایش کیلومتر دیجیتالی از AMPER
کم و افزایش کیلومتر دیجیتالی از ECU
کم و افزایش کیلومتر دیجیتالی از BSI
توربو کردن خودرو

تعمیر ایسیو خودرو را جدی بگیرید

اگر ایسیو خودرو دچار مشکل شود ، باید خودرو را کامل در پارکینگ بگذارید تا خاک بخورد چون ایسیو خودرو مثل مغز خودرو عمل میکند پس اگر خراب شد حتما برای تعمیر ایسیو خودرو همان لحظه اقدام کنید اگر هم نمیدانید به کجا مراجعه کنید برای تعمیر ایسیو خودرو ، سفارش کامپیوتر خودرو در انواع مدل ها میتوانید با فروشگاه آنلاین کارا یدک در ارتباط باشید ، با فشردن لینک زیر مستقیم به کارا یدک متصل شوید.

Leave a comment